HP, IBM, DELL v.b. Sunucumuzun RAID yapısı hasar aldı. Ne Yapabiliriz?

Sunucu ve yedekleme sistemlerinde veri kaybını engellemek için kullanılan RAID sistemlerde bazı durumlarda erişilmez hale gelebilmektedir.

Birden fazla diskin aynı anda bozulması, Kullanıcı hataları, Elektriksel sorunlar, virüs atakları, Yangın ve Su baskını gibi dış faktörler ile Sunucu sistemler ve Ağ Bağlantılı Yedekleme sistemlerinde (NAS) veri kayıpları yaşanmaktadır.

RAID0, RAID5 , RAID6 ve RAID10 şeklinde kullanılmış SATA, SAS ve SCSI yapıdaki tüm disklerde ister fiziksel hasarlı ister yazılım hatalı olsun veri kurtarma hizmetleri sunmaktayız.

Windows Tabanlı sistemlerden Sanal Makinelerin çalıştığı VMFS tabanlı sistemlere kadar bilenen tüm dosyalama sistemlerini (NTFS, ExFAT, HFS, UFS, EXT2-3,  XFS, Linux JFS, ReiserFS , Sun ZFS) üzerinde çözüm sunabilmekteyiz.

RAID yapıda kullanılan bir sunucu ve depolama aygıtı erişilemediğinda ilk müdahale çok önemlidir. Arkadaş Veri Kurtarma olarak sistemlerin ilk bozulduğu ve bilinçsiz müdahale görmediği durumlarda veri kurtarma imkanımızın %99 oranında olduğu unutmayınız. Sonrasında yapılan yanlış müdahaleler ise veri kurtarma işlemini ve kurtarma ihtimalini direk olarak etkileyebilir.

Ücretsiz analiz ve konu hakkında detaylı bilgi almak için veri kurtarma uzmanımız ile görebilirsiniz.

Veri Kurtarma Talep Formu