HDD-SSD

HDD / SSD

Bilgisayarların en önemli donanımı olan, işletim sistemlerinin yüklendiği, tüm verilerin depolandığı sabit diskler ve teknolojinin gelişmesi ile mekanik disklerin yerine  geliştirilen katı diskler (SSD) hayatımızın bir parçası durumundadır.

Fiziksel hasarlar, elektrik kesintisi, virüs atakları, kullanıcı hataları, teknik üretim hataları gibi faktörler sabit disklere ve verilere erişimi engelleyen, hem donanımsal hemde yazılımsal sorunlar çıkarmaktadır.

Bu aşamada Arkadaş Veri Kurtarma Merkezi olarak veri kaybı yaşadığınız her durumda size yardımcı olabilmek için profesyonel ekibimizle ve tecrübemiz ile verileriniz kurtarıyoruz.

Seagate, Western Digital, Samsung, Toshiba, Fujitsu gibi disk üreticilerine ait IDE, SATA, SCSI, SAS , IDE arabirime sahip tüm medyalardan ve NTFS,FAT, EXT3-EXT4, HFS, IBM JFS, VMFS, XFS, ReiserFS gibi tüm dosyalama sistemlerinden kurtarma hizmeti sunmaktayız.

 • PCB(elektronik kart) problemleri
 • Manyetik Okuyucu Arızaları,
 • Motor ve Mekanik Arızalar,
 • Partition Silinmesi, Formatlama,
 • Tüm Formatlardaki Dosya Bozulması (PST, WORD, EXCEL v.b ) ve Silinmeler
 • Cryptolocker v.b. şifreleme yazılımları
 • Firmware(microcode) Yazılım hataları

Veri kaybı yaşadığınız HDD/SSD diski teknik servisimize ulaştırarak Ücretsiz Analizimizden faydalanabilirsiniz. Bu analiz ile uzman ekibimiz işlem maliyeti, süre ve kurtarma yüzdesi hakkında size detaylı bir teklif sunabilmektedir.

Diskten gelen tuhaf çalışma sesi

Sistemde diskin algılanmaması

Bilgisayarın kilitlenmesi, sistemin başlamaması,

Açılışta siyah ekran,

Sistemde elektriksel kısa devre gibi birtakım olağan dışı durumlar yaşıyorsanız muhtemelen sabit diskinizde sorun olabilir.

Bu tarz durumlar ile karşılaştığınızda

 1. Diski sistemden sökerek varsa başka bir sistemde verilere erişip erişmediğini kontrol ediniz.
 2. Diskten tuhaf çalışma sesi geliyorsa tekrar tekrar çalıştırmayınız.
 3. Diske herhangi bir fiziksel müdahale de bulunmayınız, içini açmaya çalışmayınız. Bilinçsiz müdahaleden kaçınınız. Unutmayın yanlış yapılan müdahale ile verileriniz kurtarılamaz hale gelebilir.
 4. Yedeklerinizin olup olmadığını kontrol ederek, disk içindeki verilerin sizin için önemli olup olmadığına karar verin.
 5. Profesyonel Veri Kurtarma Hizmeti talep ediniz.

Bir veri kaybı yaşandığından ilk müdahale oldukça önemlidir. Kurtarma işleminin başarı oranı doğru teşhis ve doğru müdahale ile orantılıdır. Herhangi bir müdahale görmemiş arızalanmış veya formatlanmış(herhangi yeni bilgi yüklenmemiş) disklerin %99 başarı oranı ile kurtarılabileceğini unutmayınız.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Herhangi bir soru veya sorununuzda yardımcı olabilmemiz için iletişime geçiniz.

Veri Kurtarma Talep Formu